Mavala - starostlivosť o pokožku nôh a chodidiel
« naspäť

Postup pedikúry

1. úprava tvaru nechta

Najskôr sme si upravili nechtovú platničku pomocou papierového pilníka Mavala Emery Board. Takýto typ pilníka je na nechty najvhodnejší, pretože šetrne upravuje nechty bez toho aby sa voľný okraj nechta mechanicky poškodil.

2. nanesenie Cuticle Cream na zmäkčenie kožičky 3. Cuticle crema rozmasírovanie

Po úprave nechtov sme na kožtičku okolo nechtov naniesli zmäkčujúci krém Mavala Cuticle Cream, ktorý sme jemne vmasírovali.

4. kúpeľ

Nožičky sme ponorili do kúpeľa, do ktorého sme nasypali malé množstvo uvoľňujúcej soli Mavala Soothing Foot Bath Salts. Kúpeľ je na nohy veľmi príjemný a okrem relaxu poskytne nohám zmäkčenie. Výborne nám pripraví pokožku chodidiel na šetrné odstránenie odumretých buniek rohoviny.

5. Cuticle Remover odstránenie kožičky

Po 10 minútovom kúpeli sme nožičky neosušili, ale jmne sme odsali vodu servítkou z okolia nechtov a naniesli sme si prípravok na rozpustenie odumretej kožičky okolo nechtov Mavala Cuticle Remover, ktorý sme nechali pôsobiť.

6. odstránenie kožičky 7. Scrub Cream

Zatiaľ, kým pôsobí prípravok, na mokré chodidlá sme naniesli veľmi príjemný peeling Mavala Smoothing Scrub Cream, ktorý obsahuje rozdrvené morské riasy a tieto pôsobia exfoliačne na zhrubnuté miesta chodidel. Peeling by sa mal vykonávať krúživými pohybmi, aby sa odumreté bunky odstránili dôkladne.

8. Piling nôh

Potom si pomocou pomarančového drievka sme si uvoľnili kožtičku okolo nechtov. Na drievko sme si následne natočili vatu a pomocou nej sme odstránili odumretú kožtičku.

9. opláchnutie nôh

Nohy opäť namočíme do kúpeľa a odstránime zvyšky prípravku.

10.Refreshing-Foot-Gel 11.vmasírovanie-gélu

Na uterákom osušené chodidlá sme si naniesli prípravok na osvieženie pálivých chodidiel Mavala Refreshing Foot Gel. Tento gél je ako stvorený na letné obdobie. Má veľmi príjemné a osviežujúce účinky. Dôkladným vymasírovaním chodidiel sa zvyšuje účinnosť tohto prípravku a je to tiež veľmi príjemným relaxom.

12. Revitalising Emulsion 13. vmasírovanie emulzie

Na uvoľnenie lýtkovej časti nôh, nanesiem na túto oblasť uvoľňujúcu emulziu Mavala Revitalizing Emulsion For Tired Legs. Lýtkovú časť je vhodné tiež vymasírovať aby sme zvýšili účinok použitého prípravku.

Po ošetrení pokožky sme pristúpili k dekoratívnej časti a to k lakovaniu nechtovej platničky. Anička sa rozhodla pre krásny červený lak, pretože ešte nikdy taký lak na nechtoch nemala.

Nechty sme si najskôr odmastili pred tým, ako sme začali aplikovať prípravky na nechtov platničku. Keby sme tento úkon vynechali, mohlo by sa stať, že jednotlivé vrstvy by horšie priľnuli k nechtovej platničke.

14. nanesenie podkladového laku

Ako prvú vrstvu sme aplikovali podkladový lak Mavala 002 Base Coat. Tento krok je veľmi dôležitý, pretože keby sme aplikovali farebný lak bez podkladového laku, nechty by nám zažltli. Podkladový lak chráni nechtovú platničku pred prenikaním farebných pigmentov do nechtovej platničky a veľmi dôležitý účinok je aj trvácnosť farebného lakovania. Podkladový lak zabezpečí, aby nechty vydržali dlhšie nalakované.

15.farebné-lakovanie

Na podkladový lak sme potom už bez obáv mohli nanášať farebný lak Mavala Mini Color.

16. úprava

Niekedy sa môže stať, že počas lakovania si lak nechtiac nanesieme na kožičku okolo a preto potrebujeme niečo praktické, čím by sme lak zase odstránili. Veľmi vhodný je prípravok Mavala Correcteur. Je praktický a jeho hrot je zrezaný tak, aby nám uľahčil prístup k miestu, ktoré treba upraviť.

17. fixačný lak

Ako posledným krokom dokonalej pedikúry je aplikácia fixačného laku Mavala Mavadry. Tento lak zabezpečí aby nechty vydržali nalakované bez poškodenie čo najdlhšie, ale tiež zvyšuje lesk farebného laku. Tento fixačný lak má veľmi veľkú výhodu a to, že rýchlo schne takže nemusíme čakať veľmi dlho na to aby sme sa mohli obuť.

výsledok
NOVINKY NOVINKY