« naspäť

Domáca manikúra

1. tvar nechta

Najskôr sme upravili nechty pomocou šetrného papierového pilníka Mavala Emery Board. To však neznamená, že šetrný pilník znamená slabí. Je veľmi účinný a nepoškodzuje nechty.


2. zmäkčenie kožičky

Potom sme si na nechtovú kožtičku v okolí nechtov naniesli zmäkčujúci krém Mavala Cuticle Cream. Prípravok sme vmasírovali aby sa kožtička dôkladne zmäkčila a následne sme tak isto postupovali na druhej ruke.


3. cuticle remover

Po pôsobení prípravku sme naniesli rozpúšťač odumretej nechtovej kožtičky Mavala Cuticle Remover a nechali sme ho pôsobiť asi minútu.


4. uvoľnenie prilepenej kožičky 5. odstránenie kožičky

Kožtičku sme potom pomocou pomarančového drievka pouvoľňovali a druhou stranou kde máme natočenú vatu sme rozpustenú kožtičku odstránili. Tak isto sme postupovali aj na druhej ruke.


6. Hand Gel

Na pokožku rúk sme naniesli prípravok na hydratáciu pokožky Mavala Active Hand Gel. Je letné obdobie preto sme zvolili tento prípravok. Gél obsahuje Aloe Vera a má príjemné účinky na ruky.


7. podkladový lak 002

Nechtovú platničku sme si potom odmastili a aplikovali sme podkladový lak Mavala 002 Base Coat. Veľmi dôležitý prípravok pre dokonalú manikúru a ochranu nechtovej platničky.


8. farebné lakovanie

Následne sme naniesli farebný lak Mavala Mini Color. Na nohách a na rukách by mal byť lak rovnaký, preto sme zvolili tiež červený.


9 .úpravy

Niekedy sa môže stať, že si nafarbíme lakom aj kožičku. Pre tento prípad tu máme Mavala Correcteur, ktorý je veľmi praktický a dostaneme sa ním aj na menej prístupné miesta.


10. fixačný lak

Ako neposledný krok sme zvolili fixačný lak Mavala Mavadry aby nechty vydržali pekné čo najdlhšie a aby sa krásne leskli.


11. ošetrenie kožičky.jpg

Aby kožtička okolo nechtov vyzerala pekná a ošetrená použili sme prípravok pre výživu Mavala Mavapen.


výsledok
NOVINKY NOVINKY